O mně

sedlo (75 of 95)-Edit-2

Moje podnikání v oboru profesionální video – audio techniky začalo v roce 1990, což byla ještě se vším všudy analogová doba. Audio jsme natáčeli na klasický pás a video v systému U-MATIC SP. Kamery bez záznamu vážily 15 kg a neméně těžký „portable recorder“ musel nosit kamerový technik. Za tu dosti dlouhou dobu jsem si odseděl své za zvukovým mixážním pultem i ve video střižně, strávil jsem hodně času na „place“ při natáčení a rukama mi prošlo neuvěřitelné množství profesionální techniky. K novým digitálním technologiím jsem se tedy prokousával v přímém přenosu pěkně od píky a jsem za to vděčný. Je to to nejlepší vzdělání, jaké jsem mohl získat.

Historie

 • Do roku 1989
  Nahrávací studio Družba
 • 1990 – 1994
  Založení nahrávacího studia AVIK (audio, video, kino) spolu s Jirkou Slámou – technika, zvukař, video. Nahrávací studio pod názvem ExAVIK a hudební vydavatelství AVIK fungují úspěšně doposud a jsem za to moc rád.
 • 1991 – 1994
  Působení v regionálních televizích TV-19 a TV LINE Plzeň – šéf techniky, střih, scénáře, režie dokumentů, videoklipů, reklam atd.
 • 1994 – doposud
  Vznik firmy Profesionální Video – Audio Kožíšek – prodej a kompletní dodávky profesionální video a audiotechniky a příslušenství, výroba dokumentárních a prezentačních videofilmů, fotografické služby, prostorová akustika atd.
 • 1996 – 2019
  Soudní znalec v oboru ekonomika a elektronika.
 • 2015 – doposud
  pronájem osvětlovací techniky pro filmaře a fotografy včetně odborné obsluhy.

Současná digitální technika změnila uvedené obory v podstatě od základů, přináší nesrovnatelně vyšší kvalitu a možnosti a může si ji pořídit opravdu téměř každý. Jediné co se nezměnilo, je řemeslo jako takové. To se pořídit jednoduše nedá a bez něho je sebedokonalejší technika k ničemu.

 

Historické videoklipy 1991 až 1993 – režie, střih V.K.: